KostamoKodin henkilökunta

Tea Vänskä

toimitusjohtaja, mielenterveyshoitaja

Teuskan motto: “Lämpö, lujuus ja tavoitteellisuus.”

Teuskan sähköpostiosoite: tea.vanska@kostamokoti.fi

Pia Vänskä

liiketoimintapäällikkö, psykoterapeutti (yet), sosionomi AMK

Piuden motto: “Tukena muutosmatkallasi.”

Pian sähköpostiosoite: pia.vanska@kostamokoti.fi

Eira Korkeakoski

ohjaaja, psykiatrian erikoissairaanhoitaja

Eiran motto: “Rohkeus ei tarkoita pelottomuutta vaan kykyä olla lamaantumatta.”

Eiran sähköpostiosoite: eira.korkeakoski@kostamokoti.fi

Kaisa Hallikainen

ohjaaja, sairaanhoitaja

Kaisan motto: “Positiivisuus ja myönteisyys elämään lähtee aina omasta itsestä.”

Kaisan sähköpostiosoite: kaisa.hallikainen@kostamokoti.fi

Merja Tahvanainen

ohjaaja, sosionomi AMK

Merjan motto: ”Kun tuntee vahvuutensa uskaltaa tunnustaa myös heikkoutensa.”

Merjan sähköpostiosoite: merja.tahvanainen@kostamokoti.fi

Päivi Kölhi-Hirvonen

ohjaaja, lähihoitaja, SUHA-ohjaaja

Päivin motto: ”Joka hetkestä avautuu uusi tilaisuus”

Päivin sähköpostiosoite: paivi.kolhi-hirvonen@kostamokoti.fi

Ilkka Heino

ohjaaja, lähihoitaja

Ilen motto: ”Yhdessä eteenpäin!”

Ilkan sähköpostiosoite: ilkka.heino@kostamokoti.fi

Antti Vänskä

ohjaaja, päihdetyöntekijä

Antin motto: “Luotettava aikuinen”

Antin sähköpostiosoite: antti.vanska@kostamokoti.fi

Anna-Maija Turunen

ohjaaja, lähihoitaja, neuropsykiatrinen valmentaja

Anna-Maijan motto: ”Elämä on liian arvokas tuhlattavaksi.”

Anna-Maijan sähköpostiosoite: anna-maija.turunen@kostamokoti.fi

Anne Suhonen

ohjaaja, lähihoitaja / lastenhoitaja

Annen motto: ”Yhdessä kulkien.”

Annen sähköpostiosoite: anne.suhonen@kostamokoti.fi

Heidi Voutilainen

ohjaaja, lähihoitaja, sairaanhoitajaopiskelija

Heidin motto: ”Tärkeintä ei ole se mitä olit, vaan se mitä olet tänään.”

Heidin sähköpostiosoite: heidi.voutilainen@kostamokoti.fi

KostamoKodin työtiimissä mukana myös:

Tatjana Aaljoki

psykiatrian erikoislääkäri

mikkolevanenHenkilökunta